Home > Koleje > Jaka jest różnica między biletami Eurail i Interrail?

Jaka jest różnica między biletami Eurail i Interrail?

///
Komentarze są wyłączone

Zarówno karnety Eurail, jak i Interrail są należą do tej samej firmy. Chociaż kilka lat temu istniały pewne różnice między obiema taryfami, w chwili obecnej różnica między Eurail lub Interrail jest prosta, jeśli jesteś stałym mieszkańcem Europy, będziesz musiał korzystać z taryfy Interrail, jeśli jesteś cudzoziemcem, będziesz korzystał z tej samej sieci kolejowej, ale twoja taryfa ma inną nazwę, Eurail.

Krótko mówiąc, różnica pomiędzy biletem Eurail i Interrail polega na tym, czy jesteś cudzoziemcem, czy stałym mieszkańcem Europy. Obie taryfy obejmują te same trasy i korzystają z tych samych pociągów. Należy wspomnieć, że Eurail czy Interrail nie są rodzajem pociągu, nie ma też pociągów specjalnych, jest to tylko nazwa. Nie oczekuj, że nazwa "Eurail" pojawi się na ekranie na stacji kolejowej.

Jak przebiega przejazd pociągu Eurail?

Przyjemne podróże o każdej porze roku

W prosty sposób, Twój bilet kolejowy Eurail będzie dosłownie Twoim biletem kolejowym, po prostu wsiądziesz do pociągu z którego chcesz skorzystać i okazujesz go na żądanie obsługi pociągu. (Należy pamiętać, że niektóre pociągi wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsca).

Bilet ten daje możliwość nieograniczonej podróży pociągiem po Europie, tzn. wsiadania i wysiadania z wybranych pociągów, ale z pewnymi ograniczeniami i trzeba będzie wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada w zależności od czasu podróży i krajów, które planujesz odwiedzić. Możesz wybrać taryfę obejmującą jeden kraj lub taryfę globalną, która obejmuje wszystkie uczestniczące linie kolejowe. Jeśli nie masz określonego planu podróży lub planujesz podróż z jednego kraju do drugiego, Global Pass jest taryfą, który będzie dla ciebie najwygodniejsza.

Należy wziąć pod uwagę, że jedynymi pociągami z których będziesz mógł skorzystać są pociągi obsługiwane przez krajowe przedsiębiorstwo kolejowe. Należy pamiętać, że nie będzie można korzystać z przepustki Eurail w autobusach, metrze i tramwajach; niektóre promy należą do tego samego krajowego przewoźnika kolejowego.