Home > Koleje > Najdłuższe pociągi towarowe na świecie

Najdłuższe pociągi towarowe na świecie

Maksymalna długość dopuszczalna dla pociągów towarowych w Kanadzie wynosi 3700 metrów, chociaż na niektórych liniach nadal kursują pociągi o długości 4200 metrów ciągnące kontenerowe wagony.

Stany Zjednoczone ustaliły limit dla pociągów towarowych na 3658 metrów ze względu na ograniczenia w technologii hamulców pneumatycznych. Na specjalną podróż koleją Union Pacific Railway składa się jednak 296 wagonów kontenerowych ciągniętych przez dziewięć lokomotyw. Całkowita długość tego pociągu jest imponująca: 5,5 kilometra.

Rodzaje lokomotyw i szyn

Australijskie pociągi towarowe mają od 1500 do 1800 metrów długości, w zależności od tego po której części sieci kolejowej się poruszają.

Największy pociąg towarowy w Indiach kursuje między Bangalore a Dharmavaram. Ma 1222 metry długości i codziennie porusza się na własnym połączeniu kolejowym.

Francja posiada pociąg towarowy, który osiąga długość 1524 metrów.

Arabia Saudyjska, Holandia i Niemcy mają pociągi towarowe o długości 1 km.

Wiele pociągów towarowych w Europie osiąga długość 750 metrów.

Nowa Południowa Walia nałożyła ograniczenia na długość pociągów towarowych ze względu na konfigurację swojej sieci kolejowej, która sięga epoki pociągów parowych.

Najdłuższe pociągi towarowe na świecie przewożące surowce:

Australia jest domem dla największych masowych pociągów towarowych. Ruda żelaza jest przewożona 2,4 km pociągiem z 264 wagonami i czterema lokomotywami. Specjalne linie są większe, najdłuższe obejmują osiem lokomotyw, 682 wagony i jednego kierowcę. Cały pociąg ma imponujące 7300 metrów długości!

W Brazylii pociągi towarowe mają maksymalną długość 3,2 km. Działają one na kolei Carajas i na ogół transportują rudę żelaza i masę celulozową.

Chiny dysponują masowymi pociągami towarowymi, które na ogół osiągają długość 3,2 km.

W Mauretanii pociągi o długości 3 km przewożą rudę żelaza.

Południowoafrykańskie pociągi przewożące rudy żelaza osiągają na ogół długość 4100 metrów. W 1989 roku specjalna podróż składała się z pociągu o długości 7302 metrów. Przewieziono wówczas 71 000 ton surowca.

1 Response