Home > Podróże > Przyjemne podróże o każdej porze roku

Przyjemne podróże o każdej porze roku

///
Komentarze są wyłączone

Kiedy planujemy kilkudniowy wyjazd z rodziną, jednym z ważnych punktów naszego planu jest środek transportu. Chcemy, żeby podróż była bezpieczna, komfortowa i żeby minęła nam stosunkowo szybko.
Pociąg to najlepszy sposób na podróżowanie po Polsce. Wszelkie informacje na temat potrzebnych nam połączeń kolejowych oraz cen biletów możemy znaleźć na stronie PKP lub na stronach innych platform informacyjnych. Zakupu biletów i rezerwacji miejsc też można dokonać przez internet. Jeżeli podróżujemy z dziećmi warto zapoznać się z ofertą zniżek dla nich. Można skorzystać również z oferty Biletu Rodzinnego. Jeżeli ktoś posiada Kartę Dużej Rodziny to ta też uprawnia do zniżki. Bilet kupiony kilka miesięcy wcześniej przed planowaną podróżą też jest atrakcyjny cenowo. Cena podróży może nas czasami przyjemnie zaskoczyć.
Kiedy mamy już kupiony bilet i zapewnione miejsce w pociągu, ruszamy w drogę. W komfortowych warunkach, siedząc wygodnie z rodziną i odpoczywając, jedziemy. Jak spędzić te kilkanaście , a czasami i więcej godzin? Warto zajrzeć do wagonu restauracyjnego, by zjeść smaczny posiłek. Znajdziecie tam również specjalne menu dla dzieci. Warto z niego skorzystać, bo dania są równie smaczne. Nie w każdym pociągu jest wagon restauracyjny. Dobrze jest przed podróżą zrobić rozeznanie i w razie czego spakować kanapki na drogę.
Jeżeli podróżujemy daleko możemy skorzystać z kuszetki lub wagonu sypialnego. Tu i tu można się wyspać. Różnica dotyczy komfortu, pewnych dodatków higienicznych i ceny oczywiście.
Podróż pociągiem jest najlepszym rozwiązaniem niezależnie od pory roku. Klimatyzacja i ogrzewanie w pociągach działają sprawnie, odczuwamy przyjemne ciepło lub chłód zależnie od pogody na zewnątrz. Do tego każdy regionalny przewoźnik dba o czyste i zadbane toalety. Standard czystości i wyposażenia jest w naszych pociągach stosunkowo wysoki.
Dużą zaletą podróży pociągiem jest jeszcze to, że omijamy wszelkie korki, nie musimy stawać po drodze żeby zjeść i skorzystać z toalety, możemy przejść się po wagonie, by rozprostować nogi. A co najważniejsze spędzamy czas razem z rodziną. Możemy porozmawiać, pograć w planszówki lub karty, odpocząć, poczytać coś ciekawego i wyjrzeć przez okno, żeby spojrzeć na mijane fragmenty krajobrazu. Tego nie zobaczymy z okien pędzącego po autostradzie samochodu. Prawda, że widok jest piękny i to niezależnie od pory roku?