Home > Koleje > Najdłuższe pociągi pasażerskie na świecie

Najdłuższe pociągi pasażerskie na świecie

///
Komentarze są wyłączone

Australia ma bogatą historię długich pociągów używanych do masowego transportu towarów i pasażerów. Limit wielkości dla australijskich pociągów wyznaczył słynny pociąg The Ghan, który zaczął kursować w 1929 roku między Adelajdą w Południowej Australii a Darwin w Terytorium Północnym, na torze o długości 2 979 km. Pociąg działa do dziś. Ze względu na swoje największe rozmiary osiąga długość prawie 1,2 km, przewożąc do 44 wagonów.

Rosja posiada 32-wagonowy pociąg pasażerski o długości 846 metrów!

Większość dalekobieżnych pociągów pasażerskich w Indiach ma około 600 metrów długości i około 24 wagonów.

Jaka jest różnica między biletami Eurail i Interrail?

Najdłuższy pociąg pasażerski w Szwecji osiąga długość 530 metrów, z ponad 20 wagonami i dwoma lokomotywami. Jednak najpopularniejsze główne linie transportu pasażerskiego składają się z 17 wagonów i dwóch lokomotyw.

Największy pociąg we Francji ma 476 metrów długości. Powstał on dzięki połączeniu dwóch atlantyckich pociągów TGV.

Najdłuższy pociąg pasażerski w Japonii to Tōkaidō Shinkansen N700 na trasie Tokyo-Osaka. Ten 17-wagonowy pociąg ma 404 metry długości.

Holandia ma do dyspozycji 403-metrowy pociąg z 15 wagonami, który powstał przez złożenie pięciu małych pociągów (NS Intercity Materieel).

Największy pociąg pasażerski w Niemczech powstał również dzięki połączeniu pociągów. W tym przypadku były to dwa pociągi ICE3 o łącznej długości 403 m.

Europejski pociąg Eurostar;, który kursuje między Wielką Brytanią a Francją, ma długość 394 metrów. Ma 20 wagonów, ale nie wszystkie są dla pasażerów.

W szczytowym momencie sezonu podróżniczego, transkontynentalna linia kolejowa Kanady przewozi jeden pociąg z 32 wagonami osobowymi.