W ścisłych centrach dużych polskich miast samochodów prywatnych jest coraz mniej. Odpowiada za to rozprzestrzeniający się nurt ekologiczny i chęć ograniczenia ilości spalin w otoczeniu. Czasem jednak wycieczka autem do serca miasta jest nieunikniona. Gdzie zaparkować? Czasem to nie lada wyzwanie, a wręcz nieosiągalna sztuka, zwłaszcza jeśli chodzi i szybką i sprawną płatność za postój. Jak to wygląda w praktyce?
Opłaty za postój kontrolowane
Aplikacja do płatności za parking to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie musisz nawet wysiadać z auta, żeby kupić bilet postojowy. Choć każdy z tego typu programów ma swoje funkcje i moduł obsługi, wszystkie mają jeden cel – ułatwić Ci życie!
Korzystając z aplikacji, możesz z dużą dokładnością kontrolować czas i opłatę postoju w centrum. – W przypadku naszego programu kierowca może wskazywać okres rezerwacji miejsca parkingowego dzięki przyciskom „Start” i „Stop”. Sam decyduje, kiedy dokładnie zaczyna postój i kiedy go kończy. Opłaty naliczane są co do minuty, a nawet sekundy – wyjaśnia Dyrektor Biura Obsługi Klienta w AnyPark.
Oszczędność czasu i stresu
Jeśli zainstalujesz na telefonie odpowiednią aplikację, możesz nią zapłacić za parking bez konieczności szukania najbliższego parkomatu. Jest to uciążliwe zwłaszcza wtedy, gdy SPP jest rozległa. Poza tym te maszyny często lubią ulegać awariom. To stresująca sytuacja, zwłaszcza kiedy się spieszysz i chcesz jak najszybciej załatwić swoje sprawy. Dzięki aplikacji takie problemy nie będą Cię dotyczyć. Jedynym zmartwieniem może być brak zasięgu.
Aplikacja do płatności za parking – funkcjonalny pomocnik o wielu zastosowaniach
W szybkim tempie życia docenia się narzędzia, które ułatwiają codzienne drobne czynności. Dobrze wiedzą o tym osoby zmotoryzowane, które korzystają z aplikacji do parkowania. Niektóre nowoczesne programy pozwalają nie tylko na opłatę za postój. Dzięki nim możesz np.:
- zapłacić za bilety komunikacji miejskiej,
- zapłacić za bilet autostradowy,
- zapłacić za myjnię,
- znaleźć najbliższe wolne miejsce parkingowe,
- zlokalizować swój zaparkowany samochód.
Jeśli wybierasz się samochodem do centrum miasta, nie martw się o to, czy zdążysz do urzędu, pracy czy po inne sprawunki. Wystarczy, że zainstalujesz w telefonie jedną z dostępnych aplikacji do parkowania. Dzięki niej znacznie szybciej znajdziesz wolne miejsce, opłacisz postój, a jeśli zapomnisz, gdzie zostawiłeś auto – znajdziesz je dzięki lokalizatorowi. Pamiętaj, aby wcześniej sprawdzić, czy dane miasto i strefa są obsługiwane przez konkretnego operatora.